Niecodziennych petentów przyjęły 19 maja br. władze Dębicy. Gabinet burmistrza Pawła Wolickiego odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5. Blisko 70 przedszkolaków zadawało pytania na temat pracy i obowiązków włodarza Dębicy oraz o prowadzonych inwestycjach. Dzieci najbardziej były zainteresowane budową parku wodnego na krytej pływalni.
 

Dzieci dopytywały burmistrza czy jego praca jest ciężka, czy ją lubi i czy łatwo kierować miastem. – Sam nie dałbym rady wszystkim kierować, dlatego do pomocy mam fachowców, swoich zastępców i pracowników Urzędu Miejskiego – mówił Paweł Wolicki. – Praca jest ciężka i odpowiedzialna, ale ją lubię.

Dzieci dopytywały o inwestycje miejskie, które w przyszłości mogą im służyć do zabawy, wiele pytań, które padały dotyczyły rozbudowy basenu i terminu jego oddania . – Basen będzie gotowy za rok, będzie tam wiele atrakcji, w tym zjeżdżalnia z kilkoma zakrętami – mówi burmistrz Wolicki. – W przyszłym roku wyremontujemy także plac zabaw przy Przedszkolu nr 5 i będzie zamontowany tam dodatkowy sprzęt rekreacyjny.

Ta informacja została przyjęta przez dzieci z oklaskami, następnie przedszkolaki zaśpiewały dla burmistrza oraz jego zastępców: Krzysztofa Krawczyka i Mariusza Trojana, dwie piosenki o wiośnie. Dzieci wręczyły burmistrzom laurki i przygotowane przez siebie papierowe kwiaty. W zamian burmistrz poczęstował przedszkolaków słodyczami i wręczył im breloczki. Następnie przedszkolaki zwiedziły ratusz i salę obrad Rady Miejskiej. Wcześniej, przed wizytą w ratuszu, dzieci zwiedzały Muzeum Regionalne i Galerię Sztuki.