W Domu Kultury „Mors” 28 listopada br. odbyło się doroczne święto Animatorów i Działaczy Kultury „Spotkanie Pokoleń”. Podczas dwugodzinnego spektaklu wystąpił Big Band Miejskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Stanisława Świerka oraz młodzież z Miejskiego Ośrodka Kultury, przygotowana przez Katarzynę Godzisz – Antonik oraz zespół tańca nowoczesnego „Soul”.
 

– Miejskie obchody Animatora i Pracownika Kultury to okazja, by złożyć Wam wszystkim podziękowania za Waszą pracę w rozwój kulturalny naszego miasta – mówił Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy. – To dzięki zaangażowaniu, z jakim Państwo oddajecie się sztuce Dębica nie musi mieć kompleksu prowincjonalnego miasta, zaś kolejne pokolenia artystów wywodzących się z Dębicy robią karierę na ogólnopolskich scenach. Czas i talent, który poświęcacie w pracę z młodzieżą potrafi odmienić życie niejednego utalentowanego człowieka, zaś jego sukces jest także Państwa sukcesem i powodem do satysfakcji z wykonywanego zawodu. Praca na rzecz kultury, dzięki której poznajemy wartości moralne i polską tradycję decyduje także o naszej tożsamości narodowej.

            Burmistrz zapowiedział również, że w przyszłym roku w Dębicy odbędzie się Festiwal Kultury Europy Miast. Po wystąpieniu burmistrza zaprezentowała się dębicka młodzież. Polskie i światowe przeboje lat 20. 30. aż po współczesne utwory wykonywali soliści i solistki Studia Piosenki, które prowadzi Katarzyna Godzisz – Antonik. Na scenie zaprezentowali się: Aneta Krupa, Michał Serwatka, Aleksandra Łanucha, Anna Mika, Edyta Koza, Barbara Stanaszek, Dorota Kopeć, Karolina Chmiel, Małgorzata Szebla, Iga Czerwony oraz Zespół Wokalny Studia Piosenki. Choreografię do piosenek przygotowała Edyta Mędrek – Śliwa ze swoim zespołem Tańca Nowoczesnego „Soul”. Wykonawcom towarzyszyła przygotowana przez pracowników MOK, prezentacja multimedialna, dzięki której można było zobaczyć fragmenty oryginalnych nagrań prezentowanych piosenek m.in.: Hanki Ordonówny, Eugeniusza Bodo, Elvisa Presleya, Anny Jantar, Grażyny Łobaszewskiej, a także współczesnych gwiazd. Prezentacja przypomniała również ważniejsze wydarzenia kulturalne Dębicy w XX wieku.

– Zapominamy, że tak naprawdę tylko człowiek odczuwający wdzięczność może być naprawdę szczęśliwy – mówiła Elżbieta Kęsik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. – Jestem gorącą zwolenniczką tego, by mówić innym jak ważni są w naszym życiu, jak bardzo spotkania ubogacają nas wewnętrznie.

            Podziękowania i kwiaty Elżbiecie Kęsik i radnej Joannie Ożóg, przewodniczącej Komisji Kultury Rady Miejskiej wręczyli młodzi artyści. – Dziękujemy Wam za to, że pozwalacie nam realizować marzenia, stwarzacie warunki do doskonalenia talentów – mówiła Karolina Chmiel, wokalistka. – Nie tylko pomagacie wyznaczać cele, ale jeszcze wskazujecie drogę do ich osiągania.