W Galerii Dębickiej, od 7 do 8 listopada br., trwa wystawa handlowo-gospodarcza rodzimych firm, prezentujących zarówno swoje produkty, jak i usługi. Poza samą wystawą organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla zwiedzających, w tym cenne nagrody.
 Ideą przedsięwzięcia jest promowanie produktów i usług świadczonych przez lokalnych przedsiębiorców. Podczas wystawy można nabyć wiele produktów za specjalną cenę.

Na stroisku firma “Mateo” można skosztować produktów, które na co dzień można kupić w dębickich sklepach. W wystawie uczestniczy 22 firmy różnych branży. Wśród uczestników, którzy odwiedzili stoiska i wypełnili specjalny kupon rozlosowano nagrody. m.in. rowery, laptop, dvd i sprzęt komputerowy. Losowanie nagród odbędzie się jeszcze 8 listopada br. o godz. 15.00, jednak nagrody można otrzymać także podczas licznych konkursów.- Rozpoznawalność marki Dębica jest ogromna – mówi Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy. – Takim produktem była “Golonka dębicka”, są opony “Dębica”. Rok temu Rada Miejska zdecydowała o wyrażeniu zgody na użyczeniu nazwy miasta produktom firmy “Arkus & Romet”. Dębica jest miastem dobrego produktu. Warto, by dębiczanie znali loklane produkty, temu służy ta wystawa, która odbywa się również w takim produkcie – “Galerii Dębickiej”. Organizatorami całego przedsięwzięcia są: Galeria Dębicka, Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, Playscream Polska. Partnerują im: Gmina Miasto Dębica, Gmina Dębica, Podkarpacki Bank Spółdzielczy, Arkus & Romet Group Sp. z o.o. Wstęp dla wszystkich jest całkowicie bezpłatny.